O autorovi

Peter Jelínek dosiaľ nikde nepublikoval, jeho literárny rast mohlo sledovať iba niekoľko jeho priateľov a obdivovateliek. Nechcite ani vedieť, čo mu to dalo práce dokopať sa k neustálemu písaniu a následnému hádaniu sa s okolím, čo je ešte zrozumiteľné a čo už nie. Nebojte sa pri jeho textoch používať slovník, nie je to žiadna hanba, človek by si mal stále rozširovať obzory. Napriek tomu, že steampunk sa radí medzi brakovú literatúru s hlavným účelom – pobaviť.

Príbehy o Terencovi Norrovi a jeho partii sa kopili a naberali na objeme až ich bolo pomerne dosť na knihu. Prvotina Petra Jelínka „Norr, ochraňuj Britániu!“ vyšla v decembri 2016.

Na tomto mieste by sme chceli poďakovať všetkým priateľom, ktorí štedro prispeli Peťovi na zhmotnenie jeho sna.

V máji 2018 vyšla Petrovi druhá poviedková kniha pod názvom Alternauti vo vydavateľstve Enribook. Znova sa vracia do Londýna 19. storočia a rozvíja hrdinov a príbehy Norrovej partie paranormálnych vyšetrovateľov, ktorí sa pri vyšetrovaní zločinu dostávajú aj do cudzích dimenzií.

Po desaťročnom kopení sa textov a kopania od priateľov Peter dopísal, prepísal a skompletoval veľký román (samozrejme opäť steampunkový) Le Sabotage (november 2019). Ako názov prezrádza, dej románu sa odohráva vo Francúzsku, a hlavným hrdinom nie je vysetrovateľ Norr, ale nová „déchetová“ skupina hrdinov. Čo to ten „déchet“ je zistíte v knihe 🙂