Tekeli-li

Enribook, 2022 S typickou drzosťou namiešaný koktejl steampunku a dobovej popkultúry z norrovského univerza prezradí, čo robil mechanik Bert Rumbledale, pokým sa pridal k oddielu bojujúcemu proti paranormálnemu zločinu. Hlavný hrdina, ako pomyselná monterpáka vrazená do jemného súkolia špionážnych nuáns, prekazí plány Fräulein Orsitsch na nastolenie germánskej magickej hegemónie a objíme sa s vílou. V dôsledku toho si zájde po suvenír do Južných morí, kde na tajuplnom ostrove spozná záhadami opradenú civilizáciu a stretne bielu bohyňu. V dych berúcom dobrodružstve vystupujú predchodca agenta 007, zjazvený šľachtic, hessenskí militanti, hordy domorodcov aj bytosti, ktoré nie sú z tohto sveta.

Recenzie

"Tretia kniha z Norrovho sveta je znovu vydareným čítaním. Zhltnete ju takmer na posedenie, zábava je zaručená. Perfektne vyvážené prvky steampunku, akcie, dobrodružného cestopisu a bondovky ulahodia každému fanúšikovi dobrého sci-fi a fantastiky. Kniha je pretkaná aj ilustráciami a obálka je každou ďalšou knihou z Norrovho univerza snáď lepšia a lepšia."

Aneta Jones : deti-noci.cz

"Skvělá zábava a chytlavý styl vyprávění, to je Tekeli-li." Martin Bečvář, Pevnost 2023

"Nenechá čtenáře vydechnout a oplývá spoustou originálních nápadů, mezi něž počítám nejen skvělé technické vychytávky, ale i zajímavou mytologii místních ostrovanů." Jan Procházka : fantasyplanet.cz