Le Sabotage

Enribook, 2019 Zabudnite na republiku! Paríž na prelome 19. a 20. storočia pozorne sleduje zo svojho pavúčieho paláca cisár Napoleon IV. A svojich poddaných doslova gniavi oceľovou päsťou. Rebeli z kanálov na podlomenie pilierov cisárskej moci neváhajú použiť najnovšie výdobytky vedy, okultizmus, ba i pohoršujúci hudobný žáner. Navyše už Európou dunia kroky pruských vojakov, odhodlaných krvavo prekresliť hraničné čiary území. Román Petra Jelínka Le Sabotage ponúka umne napísanú alternatívnu históriu plnú dobrodružna, napätia, akcie a steampunku.

Recenzie

"Peter Jelínek vie písať a baví ho to. Je síce undergroudový autor, ale stále ma neopúšťa predstava, že by raz prišiel s knihami k väčšiemu nakladateľovi a ten by mu ponúkol skúseného redaktora, ktorý by mohol podať pomocnú ruku a usmernil niektoré nápady."

Aneta "Youko Akira" Jones : https://fantasyknihy.multiverzum.sk/


"A hrdinové jsou bez výjimky zajímaví stejně jako svět, v němž prožívají svá dobrodružství. Ať už jde o záhadného Salvatora nebo americkou sufražetku a hledačku upírů Dakotu Lexington či okultistku Olívii a její asijskou služebnou. Nebo jejich protivníky – poručici husarského pluku Valentynu von Lossov či opravdu vymazlenou albánskou vražedkyni Kasandru Kastrioti. A všichni mají svou temnou minulost a zajímavé kostlivce ve skříni."

Jan Procházka : https://www.vanili.cz/


"Autor Peter Jelínek vytvoril zaujímavý príbeh a keď som sa do knihy začítala už som ju ťažko odkladala.Autor píše zaujímavo a pútavo.Kniha La Sabotage nie je pre každého no ak máte chuť na kvalitný steampunk príbeh toto by sa vám mohlo pačíť.La Sabotage odporúčam." Sisa Poliaková : sisaajejkniznisvet.blogspot.com


"V knihe plnej steampunkových reálií narazíte aj na skutočné udalosti a postavy, čo spolu so zaujímavým príbehom a dobovým mixom noirového prostredia a pary vytvára skvelú kombináciu. Kniha patrí k povinnej literatúre každého milovníka steampunku." cyberstorm : www.scifi.sk